Юридична консультація

Якщо помер хворий: як потрібно діяти?

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

У разі смерті хворого, який знаходився на лікуванні в лікарняному закладі, головний лікар має 15 діб, щоб з’ясувати причину смерті та визначити, чи небуло порушень в лікувальному процесі, для чого він повинен призначити засідання лікарсько-контрольної комісії.

Якщо пацієнт помер у закладі до постановки діагнозу, головний лікар зобов’язаний сповістити про це правоохоронні органи, які у ході розслідування залучають лікаря — судово-медичного експерта. Цей лікар встановлює причину та механізм смерті на підставі постанови особи, що проводить дізнання, слідчого, прокурора, судді, або ж за ухвалою суду.

Помилковий діагноз: коли лікар не винний?

Робота лікарсько-контрольної комісії є однією з форм внутрішнього контролю якості медичної допомоги населенню. Її створюють на базі міських, районних та міжрайонних лікувально-діагностичних установ, щоб всебічно і кваліфіковано з’ясувати обставини та особливості перебігу захворювання, причини та механізм настання смерті, недоліки надання медичної допомоги хворим, які померли у лікувальному закладі.

Комісія може діяти лише у разі, якщо у лікувальному закладі  патологоанатомічне бюро (відділення).

Лікарсько-контрольну комісію призначають, якщо є розбіжність між клінічним та патологоанатомічним діагнозами з основного захворювання.

Робота лікарсько-контрольної комісії дає змогу виявити недоліки у лікувально-діагностичній роботі лікувального закладу. На її засіданнях учасники аналізують конкретні випадки, що призвели до смерті пацієнта. Про них начальник патологоанатомічного бюро чи завідувач патологоанатомічного відділення повідомляє головному лікарю, який і призначає лікарсько-контрольну комісію, щоб з’ясувати обставини. Саме головний лікар є відповідальним за організацію і стан роботи комісії та щороку наказом визначає її склад (схема).

Склад лікувально-контрольної комісії

 Голова комісії 
РецензентПатологоанатомСекретар
Головні медичні спеціалісти Лікуючий лікар

 

Не призначайте до складу лікарсько-контрольної комісії лікарів, що брали участь у лікуванні хворого.

Комісія зобов’язана з’ясувати обставини виникнення захворювання (травми), особливості його перебігу, танатогенез, встановити якість надання медичної допомоги, розробити конкретні практичні заходи щодо усунення виявлених недоліків та запобігання їм.

Робота лікарсько-контрольної комісії: що і для чого?

На засіданні лікарсько-контрольної комісії виступають з короткими доповідями лікуючий лікар, лікар-патологоанатом та рецензент, якщо були недоліки лікування на догоспітальному етапі. Засідання комісії протоколює секретар.

 

 

 

Комментировать

Нажмите для комментария