Новини

НСЗУ сплачуватиме лікарням за проліковані випадки за встановленими тарифами

Голова Нацслужби здоров’я Олег Петренко розповів про тарифікацію медичних послуг на вторинній ланці. Коштів за новими тарифами вистачить в 90% випадків.

«Ми оплачуватимемо за проліковані випадки на основі тарифу. Базовий тариф включатиме в себе амортизацію обладнання, роботу лікарів, ліки. Це тариф, який все включає і працює в 90% випадків», — заявляє Олег Петренко.

Нагадаємо, що реформа на вторинній ланці з переходом до нової системи фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом» розпочнеться у 2019 році.  Одним з них може стати Кіровоградська область, яка вже активно проводить автономізацію медзакладів вторинної ланки.

Реформа вторинної ланки розпочнеться вже у 2019 році

«Ми виступаємо як маленький медичний Мінфін: є певна сума грошей, і ми маємо сказати, що ми зможемо зробити за ці гроші. Якщо уряд, а тим більше парламент, дадуть нам додаткові гроші, ми будемо раді, але нам потрібно буде вирішувати, кому ми даємо, а кому — ні. Але держбюджет не бездонний. Наше завдання — ефективно та справедливо розподілити ті кошти, які парламент вирішить виділити на охорону здоров’я», — пояснює голова НСЗУ.

Мінрегіону затвердило проекти будівництва нових амбулаторій в селах – 512 об’єктів

Комментировать

Нажмите для комментария