Новини

Мінрегіону затвердило проекти будівництва нових амбулаторій в селах – 512 об’єктів

Амбулаторія_Медпросвіта

В Україні продовжується реформа медицини в українській сільській місцевості за законопроектом президента. Будують амбулаторії для лікарів як з житлом, так і без житла.

«Сьогодні наказами Мінрегіону затверджено 512 проектів нового будівництва амбулаторій у всіх регіонах. Це: амбулаторії монопрактики на 1-2 лікаря без житла (155 об’єктів), амбулаторії монопрактики на 1-2 лікаря з житлом (152 об’єктів), амбулаторії групової практики на 3 4 лікаря (188 об’єктів), ЦПМСД на 5-7 лікарів (17 об’єктів). Регіони рухаються за певним календарним планом і вже розпочато будівництво 27 нових сучасних медичних амбулаторій», — йдеться в повідомленні прес-служби департаменту охорони здоров’я КОДА.

Реформа вторинної ланки розпочнеться вже у 2019 році

Нагадаємо, що відповідний законопроект про покращення доступності медичної допомоги у сільській місцевості за поданням президента Петра Порошенко, було прийнято ще наприкінці 2017 року. Для цього було виділено з державного бюджету близько чотирьох мільярдів гривень.

«Ми ввели щотижневий моніторинг з фотофіксацією ходу будівництва. Добре рухаються Кіровоградська, Дніпропетровська, Харківська, Луганська та Рівненська області. За багатьма проектами вже отримані документи на право власності на земельні ділянки, оголошені тендери на будівництво, визначені генпідрядні організації. Водночас, деякі області досі не оформили земельні ділянки для будівництва нових об’єктів і не затвердили проектну документацію для початку реалізації проектів. Часу мало! І регіони мають рухатися швидше в цих питаннях», — заявляє міністр Геннадій Зубко.

Ризики в роботі медичних працівників

Комментировать

Нажмите для комментария