16 лютого в ІА «Укрінформ» відбулась прес-конференція на тему «Роль МОЗ у формуванні та реалізації державної наркополітики та вплив на стабілізацію наркоситуації» за участі Першого заступника Міністра охорони здоров’я України Олександри Павленко, в.о. директора ДУ «Український моніторинговий та медичний центр з наркотиків та алкоголю МОЗ України» Світлани Румянцевої та радника в Україні Управління ООН з наркотиків та злочинності Мірзахіда Султанова.
Учасники прес-конференції представили Національний звіт за 2015 рік щодо наркотичної ситуації в Україні, над яким працював ДУ «Український моніторинговий та медичний центр з наркотиків та алкоголю МОЗ України». Звіт базується на ґрунті комплексного аналізу наркоситуації у країні та містить оцінку стану немедичного вживання наркотичних засобів та психотропних речовин, наявної у країні політики у сфері контролю за їх обігом, діяльності державних органів із профілактики та лікування наркотичної залежності. Звіт містить оцінку соціальних та медичних наслідків вживання психоактивних речовин для населення України, та кримінологічний аналіз злочинності, пов’язаної із наркотиками.
Олександра Павленко зазначила, що український моніторинговий центр був створений на початку 2015 року за зразком європейського.
«Згідно з законодавством, яке ми отримали у 2015 році, МОЗ відповідає за формування наркополітики у державі. Тому у співпраці з нашими колегами ми створили цей звіт, як необхідний для прийняття управлінських рішень. Для МОЗ він корисний, тому що ми тепер можемо відстежити, яка потреба в країні у знеболювальних препаратах. Цифри, які ми бачимо в цьому звіті, – це сигнал для зміни законодавства. Сподіваємось, що для колег з правоохоронних органів він також буде корисний», — заявила Павленко.
В.о. директора ДУ «Український моніторинговий та медичний центр з наркотиків та алкоголю МОЗ України Світлана Румянцева розповіла, що на сьогодні центр співпрацює з тринадцятьма органами виконавчої влади, трьома державними установами і громадськими організаціями, а саме з Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Генеральною прокуратурою України, Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством охорони здоров’я України та її профільними установами – ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», ДЗ «Центр медичної статистики МОЗ України», ДУ «Український інститут досліджень політики щодо громадського здоров’я», Українським НДІ судової та соціальної психіатрії та наркології МОЗ України, Державною судовою адміністрацією України, Міністерством молоді та спорту України, Міністерством освіти і науки України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством юстиції України, Міністерством закордонних справ України, Державною пенітенціарною службою України, Державною прикордонною службою України, Державною фіскальною службою України, Державним комітетом телебачення і радіомовлення України, 25-ма регіональними управліннями охорони здоров’я, МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», ГО «Український інститут соціальних досліджень ім. Олександра Яременка», а також з Управлінням ООН з наркотиків і злочинності.
«Інформація, яку надали вищезазначені органи, була упорядкована та узагальнена за стандартом, який нам надав Європейський моніторинговий центр», — повідомила Румянцева.
Радник в Україні Управління ООН з наркотиків та злочинності Мірзахід Султанов наголосив, що політикам, які приймають рішення з того чи іншого питання, дуже важливо спиратися на достовірну інформацію: «Без чітких статистичних даних неможливо розробляти стратегічні плани, неможливо зрозуміти, наскільки ефективно працює та чи інша програма. Тому наявність моніторингової системи – це важливо для успіху у боротьбі з наркотиками». Він також зазначив, що Управління ООН з наркотиків та злочинності тісно співпрацює Українським моніторинговим центром і планує робити це надалі.
Відео з конференції: Стан наркоситуації в країні. Державна наркополітика МОЗ
Читайте також: МОЗ ініціює реформу фінансування у системі охорони здоров’я
Комментировать