Інтерв'ю спеціаліста Новини

Зубко: Стару медичну інфраструктуру необхідно повністю знищити та будувати нову

Геннадій Зубко_Медпросвіта

Міністр регіонального розвитку та віце-прем’єр Геннадій Зубко повідомив, що 80% старої інфраструктури не підлягає дообладнанню та ремонту.

«Інфраструктура первинної медицини сьогодні перебуває в жахливому стані. 82% ФАПів та амбулаторій — без водопостачання, 75% — без водовідведення, тобто без санітарних умов. Говорити про те, що можна дообладнати або відремонтувати цю інфраструктуру, на жаль, неможливо. Тому потрібно йти крок за кроком, щоб створювати нову інфраструктуру, а в цій інфраструктурі має бути лікар наближений до людей», — сказав Зубко.

Ідея полягає в створенні повністю нової інфраструктури. Наразі вже є погоджений проект модернізації мережі первинної медицини, яка розповсюджується на 16 областей. Насамперед будуть створені оновлені заклади для надання первинної медичної допомоги в сільській місцевості, що передбачено президентським законопроектом, який набув чинності минулого року.

Планується, що за 2 роки буде створено 4 000 нових сучасних амбулаторій, оснащених мережею телемедицини, програмне забезпечення для якої Україна отримає від канадських партнерів. Перші кроки вже зроблені: нещодавно президент відкрив новий, сучасний та автономний ФАП з обладнанням у селі Боденькі.

Варто зазначити, що на думку Віце-прем’єра Геннадія Зубко, у новій медичній інфраструктурі мають працювати лише найкращі спеціалісти, які практикують використання європейських протоколів, приділяють максимальну увагу пацієнтам та проводять якісне консультування.

Найстрашніші хабарники: НАБУ заявляє, що медицина лідирує у корупції

Комментировать

Нажмите для комментария