Новини

Зоряна Скалецька: «Країна має мати орієнтир, щоб краще розуміти куди ми рухаємося»

Очільниця МОЗ України розповіла про подальшій план медичної реформи, терміни та основні напрямки роботи у 2020-2024 роках.

«Міністерство охорони здоров’я працює над Національною стратегією здоров’я нації – 2030», — про це повідомила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Вона зазначила, що на сьогодні в МОЗі України працює 8 міжвідомчих груп, які розробляють стратегії  на 5-7 років, яких до вересня 2019 року не було.

Національна стратегія здоров’я нації — це цілі cталого розвитку, тобто орієнтири, яких потрібно досягнути до 2030 року за допомогою кільканадцяти стратегій, що розробляються або планують розробити МОЗ України.

У МОЗ розповіли, що спрощено у атестації лікарів та перелік необхідних документів

Нагадуємо, що декілька стратегій вже було ухвалено Урядом:

  • Стратегія розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яких можна запобігти проведенням імунопрофілактики на період до 2022 року
  • Стратегія забезпечення біологічної безпеки та біологічного захисту за принципом “Єдине здоров’я” на період до 2025 року та план заходів її реалізації.
  • Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам на період до 2030 року
  • Державну стратегію розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню.
  • План заходів щодо зниження рівня опромінення населення радоном та продуктами його розпаду, мінімізації довгострокових ризиків від поширення радону в житлових і нежитлових будівлях, на робочих місцях на 2020-2024 роки.

Комментировать

Нажмите для комментария