Статті

Знизилася смертність чи погіршилася статистика?

Як розповіли в МОЗ, у цих регіонах активно впроваджується нова система надання допомоги при інфаркті міокарда. То було б дуже добре, якби заява МОЗ і справді була реальністю. Але виникають деякі сумніви з приводу коректності даних.

МОЗ звітує, що смертність від інфаркту знизилася на 20% у 11 областях України. Серед названих: Вінницька, Дніпропетровська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська (разом із Києвом), Львівська, Одеська, Полтавська, Черкаська, Харківська й Херсонська (у порівнянні з показниками 2015 року).

Як розповіли в МОЗ, у цих регіонах активно впроваджується нова система надання допомоги при інфаркті міокарда. То було б дуже добре, якби заява МОЗ і справді була реальністю. Але виникають деякі сумніви щодо коректності даних.

Дуже хотілося б побачити докладно статистику по зазначених регіонах за роки з 2015 і до сьогодні включно. Бо неодноразово фахівці різних спеціальностей звертали увагу на те, що статистика з приводу захворюваності досить недолуга, а з приводу кардіологічної смертності – взагалі не відповідає дійсності.

Ю. Н. Сиренко: От чего в Украине умирают люди?

Так, з одного боку, відсутність коректно поставленого посмертного діагнозу призводила до досить завищених показників смертності з приводі ІХС у структурі смертності. З іншого боку, аналіз звітів у деяких областях західної України показав, що за цілий рік взагалі не було зафіксовано жодного випадку смерті від інфаркту.

Тому прохання до МОЗ: пруф!

Ваш редактор,
Наталя Усенко

Комментировать

Нажмите для комментария