День в історії

Знакові події в медицині, які відбулися сьогодні і вплинули на подальший хід історії

30 березня відбулося декілька важливих та незвичайних подій в історії, які вплинули на подальший хід розвитку медицини.

Так що ж незвичайного та важливого сталося 30 березня?

У 1842 році — лікарю Кроуфорду Вільямсону Лонгу з Америки вдалося вперше в історії застосувати ефір як анестезуючий засіб при видаленні пухлини в ділянці шиї в одного зі своїх хворих.

Побачивши позитивний ефект даного методу лікар розпочав використання ефіру під час проведення оперативних втручань. Але лише через 7 років Лонг насмілився опублікувати звіт про свої досліди, що стало приводом для обурення та оскарження його відкриття з боку інших медиків, які почали використання ефіру на декілька років пізніше ніж Лонг.

Окрім того, що відкриття Лонга позбавило пацієнтів від болісних тортур під час виконання певних хірургічних втручань, ця подія посприяла виникненню особливого свята для лікарів Америки, а саме Національного дня лікаря. Який стали відзначати саме 30 березня в день пам’яті дня першого застосування загальної анестезії.

Національний день лікаря в США  це дуже зворушливе свято.

Все розпочалося ще з 1933 року, в місті Віндер штату Джорджія, коли привітна дівчина Еодора — дружина доктора Чарльза Елмонда вирішила розіслати вітальні листівки всім практикуючим лікарям, а також вшанувати пам’ять тих лікарів, які вже пішли з життя, принісши червоні гвоздики до їх могил.

З того часу саме червоні гвоздики є символом цього прекрасного дня.

 

 

 

30 березня 1895 року став днем, коли з шлунку людини дістали найважчий предмет в історії подібних випадків.

З шлунку 20-річної молодої дівчини вилучили ком волосся вагою  2,35 кг, а відбувалося все дійство в одній із лікарень Англії.

Причиною такої ситуації стали психічні розлади пацієнтки, які проявлялися нав’язливим заковтування свого волосся.

 

 

 

30 березня 1896 року світ вперше дізнався про психоаналіз.

Саме цього дня в Парижі в 4-му томі журналу «Revue Neurologique» була опублікована робота Зігмунда Фрейда (на той час ще нікому невідомий психіатр) під назвою «Спадковість і етіологія неврозів».

Вважається що саме цей день став початком пізнання психоаналізу людством.

 

 

Ось такі цікаві та подекуди вирішальні події відбулися цього дня, які ввійшли в історію і дійсно посприяли подальшому розвитку медицини та виникненню все нових знакових подій.

Комментировать

Нажмите для комментария