Новини

Зміни в галузі: Нові кваліфікаційні іспити та скасування старої облікової документації

МОЗ_Медпросвіта

Міністерство охорони здоров’я повідомляє про створення нового державного іспиту та скасування морально застарілих форм первинної облікової документації.

У МОЗ переконані, що такі зміни в освіті покращать кваліфікацію майбутніх лікарів, а скасування старої облікової документації дозволить звільнити час, який лікар зможе витратити саме на надання медичних послуг своїм пацієнтам.

Новий Єдиний державний кваліфікаційний іспит складатиметься з чотирьох компонентів:

  1. Інтегрований тестовий іспит «КРОК»;
  2. Об’єктивний структурований практичний (клінічний) іспит, який перевіряє практичні навички випускника;
  3. Міжнародний іспит з основ медицини;
  4. Іспит з англійської мови професійного спрямування.

У Міністерстві переконані, що медична освіта має повністю орієнтуватись на досвід країн Європи, США, Канади. Саме для цього були запроваджені міжнародні протоколи та створюються умови для поглибленого вивчення англійської мови в медичних університетах. Зазначимо, що програма з англійської буде орієнтована саме на професійні навички лікаря. Такі зміни в освітній системі дозволять майбутнім лікарям використовувати клінічні настанови та протоколи лікування інших країн.

Водночас змінюється принцип роботи медиків. Замість безкінечного заповнення облікової документації, лікарі займатимуться пацієнтами. Звісно, звітність нікуди не подінеться, але завдяки впровадженню електронної системи охорони здоров’я eHealth вона стане набагато простішою та відніматиме менше часу.

Чого чекати медикам? У МОЗ розповіли про плани на лікарів

Окремі кроки робляться у сфері підвищення кваліфікації лікарів та задля їхнього професійного розвитку.

«МОЗ також змінює підхід до професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я – лікарі вдосконалюватимуть свої компетентності у безперервному режимі. Це означає, що уже цього року офіційно визнаватимуться знання та навички, отриманні під час участі у різноманітних тренінгах, стажуваннях, дистанційних курсах, а не лише в закладах післядипломної освіти. Тож тепер результати участі лікарів у фахових нарадах, семінарах, науково-практичних конференціях, симпозіумах, з’їздах, виставках, в симуляційних тренінгах, майстер-класах, курсах з оволодіння практичними навичками, стажування в клініках інших країн, дистанційне навчання, у тому числі електронне через фахові інтернет-ресурси відтепер враховуватимуться при проведенні», — йдеться в повідомленні прес-служби МОЗ України.

Нагадаємо, що це ще не всі зміни, які готують у міністерстві. Повідомляється, що подальше реформування галузі допоможе медикам здобути мотивацію до навчання й саморозвитку та створити більш гідні умови для пацієнтів.

Комментировать

Нажмите для комментария