Новини

Жінкам можна все: МОЗ скасувало наказ з переліком шкідливих для жінок професій

МОЗ_Медпросвіта

Наказ МОЗ №256 «Про затвердження Переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці» скасовано. Жінки тепер можуть обрати будь-яку професію.

«Скасування наказу мусить стати першим кроком на шляху до недискримінації жінок у трудових відносинах. Далі – створення безпечних умова праці для усіх людей, незалежно від статі, боротьба із гендерною сегрегацією під час працевлаштування та викорінення сексизму на роботі», — коментує скасування наказу нардеп Ірина Суслова.

Цим документом в 1993 році Міністерство охорони здоров’я офіційно заборонило жінкам обіймати посади 450 професій. Більшість цих професій відносяться до сфер будівництва, хімічного виробництва, видобутку нафти і газу. В той же час, не зовсім зрозумілою була заборона для жінок працювати машиністками та водійками окремих категорій транспорту.

В Києві запрацює сучасна лікарня швидкої медичної допомоги «Правобережна»

Відзначимо, що в Міністерстві не очікують, що жінки одразу поспішать працевлаштуватись на заводи та фабрики. Скасування наказу просто надає таку змогу охочим.

Ковтонюк: Погано обладнанні та малозавантажені медзаклади змінюватимуть профіль

Наприклад, багато жінок працюють в Київському Метрополітені. Більшість з них контролерами або касирами. До скасування наказу, вони не могли претендувати на більш високооплачувану роботу – машиністами. Тепер, маючи необхідну освіту та кваліфікацію, вони офіційно можуть працевлаштуватись.

Комментировать

Нажмите для комментария