День в історії

Жан-Луї Петі – лікар, який значним чином вплинув на розвиток хірургії.

13 березня 1674 року у Парижі народився Жан-Луї Петі — видатний хірург і анатом XVIII століття. З ім’ям лікаря пов’язано винахід гвинтового турнікета. Також винайшов троакар — хірургічний інструмент, який використовується до теперішнього часу. Саме Жану-Луї приписують винахід медичного джгута.

Жан-Луї Петі

У 1700 році одержав сертифікат магістра хірургії, а через 15 років став членом Королівської академії наук.

Король Людовик XV на честь Жана-Луї Петі видав наказ, згідно якого хірург став директором Королівської хірургічної академії з моменту її створення в 1731 році.

Слід зазначити, що завдяки своїм досягненням в хірургії, Жан-Луї також був членом Лондонського королівського товариства.

Був одним із перших хірургів, кому вдалося значним чином удосконалити хірургію та анатомію Франції.

Він став першим, хто спромігся детальним чином описати принципи крововиливів, свищів і кісткові хвороби. Найголовніші його роботи відносяться до хвороб кісток і аневризм.

Хірург на свою честь назвав частину тіла людини, а саме трикутник Петі або Пті (Petit) – (поперечний трикутник). У 1736 році провів операцію по трепанації черепа та здійснив перший повний клінічний опис екстрадуральної гематоми. Жан-Луї Петі є автором роботи про хвороби кісток “Мистецтво лікування захворювань кісток, яка лікує вивихи і переломи”.

Французький хірург мав шалений авторитет в європейських країнах.

Польський король Август II у 1726 році видав особисте запрошення для Жана-Луї на посаду лікаря при дворі короля. У 1735 році аналогічну пропозицію хірург отримав від короля Іспанії Фердинанда VI. Монархи пропонували Жану великі вигоди за перебування в їхніх країнах і опіку над їх здоров’ям, але після незначної практики в інших країнах лікар вирішив повернутися на батьківщину і служити народу Франції.

20 квітня 1750 року Жан-Луї Петі, пішов з життя залишивши величезний внесок в розвиток хірургії.

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції