Зарплатні менші ніж у медиків в Україні отримують лише працівники співробітники почтових служб – 4 293 грн. У працівників галузі охорона здоров’я 4 908 грн.
Поки вчителям прем’єр Володимир Гройсман анонсував підвищення зарплат на 25 відсотків, а це означає, що вони в середньому отримуватимуть 7 740 гривень, медики чекають 2019 та 2020 років. Цього року Уряд України вирівшив зробити ставку саме на працівників освітньої галузі.
Експерти, жартуючи, повідомили, що мабуть вчителів в Україні сьогодні набагато більше зосталось, якщо у виборчий рік їм зарплатню піднімають, а працівникам галузі охорони здоров’я – ні.
Кожен сам за себе: пацієнти за покращення лікування, та проти зарплатні лікарів
Для медиків, в свою чергу, реформа навіть поки тільки розпочалась. Поки місцями отримали збільшену зарплатню тільки лікарі первинної ланки у вже автономізованих медзакладах, при умові, що вони перейшли до нової системи фінансування через НСЗУ. За інформацією з МОЗ України, максимальний розмір щомісячного доходу лікаря може становити майже 18 000 гривень.
В МОЗ розповіли в який термін будуть підвищені зарплати лікарів та медсестер
А ось на вторинній ланці ситуація складається надзвичайно погано. На початку 2019 року тарифну сітку в закладах охорони здоров’я переглянули, але в середньому оклад збільшився лише на 300 гривень для більшості медиків, в той же час залишившись меншим за мінімальну зарплатню в Україні.
У МОЗ обіцяють розпочати реформування вторинної ланки вже у 2019 році. Почнуть з п’яти пілотних регіонів. За цей час деяких регіонах медзаклади будуть автономізовані, підпишуть договір з НСЗУ та почнуть отримувати фінансування за схемою «Гроші йдуть за пацієнтом». Якщо бути точнішим, гроші заклад отримає лише за надані населенню медичні послуги.
Але збільшення зарплатні медикам вторинної та третинної ланки у 2019 році не заплановано. План реформ передбачає встановлення мінімальної зарплати лікарям спеціалістам у розмірі 250% від середньої по України лише після 2020 року.
Комментировать