Говорять лікарі Статті Стоматологія

Здорова і красива  посмішка — запорука успіху!

Що ми знаємо про здоров'я ротової порожнини, від чого воно залежить? Варто знати певні правила професійної гігієни і розуміти переваги та відмінності від особистого догляду вдома

Здоров’я  ротової порожнини залежить від багатьох чинників найважливішими і невідємними з яких є індивідуальна і професійна гігієна. Тому , що у 80% випадків незадовільна гігієна є одним з основних етіологічних факторів виникнення запальних процесів ясен таких як гінгівіт, пародонтит ,які в результаті призводять до втрати зубів.

Оскільки в ротовій порожнині є велика кількість мікроорганізмів, тому навіть за допомогою найсучасніших засобів гігієни ви не зможете в домашніх умовах очистити всі  ділянки зубів від залишків їжі. Мікроорганізми , разом з їжею утворюють м’який зубний наліт.  Продуктами  життєдіяльності мікроорганізмів зубного нальоту є кислоти, які призводять до  демінералізації емалі і в свою чергу не тільки провокують утворення карієсу і його ускладнень , а й руйнують кістку, в якій знаходяться зуби.  Наліт накопичується, внаслідок чого ясна запалюється , втрачає  свою еластичність і  починає кровоточити. Під дією мінеральних речовин  і  солей,  які є в слині м’який  зубний наліт мінералізується, стає твердим, утворюючи зубний камінь. Зубний камінь поділяється на  над ясенний та під ясенний . Поява підясенного зубного каменю сприяє розвитку патологічних змін з боку зв’язкового апарата зубів: руйнується зв’язка зуба, розсмоктується кістка навколо зуба , зуб стає рухомим.  В ротовій порожнині з’являється неприємний запах .Якщо не зупинити цей процес вчасно то це дасть змогу мікроорганізмам проникнути в кровоносну систему та розповсюджуватись по всьому організму .

Тому професійна гігієна ротової порожнини є дуже важливим етапом профілактики від багатьох захворювань  і має проводитись обов’язково  два рази на рік.

Професійна гігієна проводиться в декілька етапів першим з яких є

  • Видалення зубних відкладень за допомогою ультразвукового скейлера або апарата – вектор.

Апарат утворює ультразвукові коливання , завдяки яким видаляються тверді зубні відкладення. Дана процедура є безболісна та нешкідлива для емалі зубів.

Наступним неменш важливим етапом професійної гігієни є видалення мякого і пігментованого зубного налету за допомогою апарата Air-Flow.

Назва процедури «Air Flow» походить від  назви  технології  апарата , винайденого швейцарською фірмою EMS . І в перекладі з англійської «Air Flow»- «повітряний потік».

Air Flow — ідеальна методика, в процесі якої не пошкоджується емаль зубів і не травмуються ясна. Для здійснення даної технології застосовують піскоструминний апарат, діючою речовиною якого виступає лікувальний розчин, що складається з абразивної речовини і води. Ця суміш під високим тиском розподіляється по всій поверхні зубів і при цьому ретельно видаляє весь наліт, що утворився.  Як правило, основою абразиву є бікарбонат натрію (питна сода). Тому дана  процедура    очищення  зубів  є абсолютно безпечною і нешкідливою для здоров’я пацієнта і є абсолютно безболісна.

Наступним етапом є фінішна поліровка і покриття поверхні зубів фтормісним лаком.

Після закінчення процедури, пацієнт повинен на декілька годин відмовитись від споживання забарвлюючих речовин таких як чай, кава, куріння. На даній фотографії ми можемо бачити результат до і після проведення професійної гігієни порожнини рота.

Залишайтесь завжди здорові і посміхайтесь частіше 🙂

    Ми на Facebook

    Вибір редакції