Новини

Завершився перший раунд додаткової імунізації від поліомієліту — більше половини дітей в Україні вакциновані

Керівництво Міністерства охорони здоров’я України та представники міжнародних організацій ВООЗ та ЮНІСЕФ прозвітували про результати проведення першого раунду додаткової вакцинації від поліомієліту в Україні. Прес-брифінг відбувся сьогодні в Кабінеті Міністрів України.

І раунд додаткової імунізації проти поліомієліту стартував 19 жовтня 2015 року і тривав протягом 3-х тижнів, до 9 листопада 2015 року. Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі під час виступу зазначив, що кількість дітей, яких планувалося охопити щепленнями в I-му раунді, становить 2 314 988 дітей: «Станом на 6 листопада 2015 вакциновано 1 244 257 дітей, що становить 53,7 % від загальної кількості. Це гарний показник, і деякі регіони впоралися найкраще: в Кіровоградській області вакцинували 85,3 % дітей, в Миколаївській 77,5 %, Хмельницькій 78,3 % малюків».

Заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець зауважив, що в силу різних причин не всім регіонам вдалося провести перший тур додаткової вакцинації на високому рівні: «Окремі регіони спрацювали не достатньо ефективно. Так, у Києві вакциновано 36,2 % дітей, в Одеській області 31,1 %, в Донецькій області 39,6 %. В цілому вакцина, надана для щеплень, використовувалася раціонально, про що свідчить кількість використаних доз. 30 листопада ми плануємо розпочати другий раунд додаткової імунізації, який триватиме два тижні. Цього тижня Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) надасть Україні чергову партію вакцин ОПВ, в кількості 4,4 млн доз. Це повністю задовольнить потребу у вакцинах для другого раунду», — зазначив він.

В свою чергу координатор команди ВООЗ з реагування на спалах поліомієліту Денніс Кінг зазначив: «Результат, який ми бачимо, свідчить про довіру батьків до вакцинації та до Міністерства охорони здоров`я, що є дуже позитивним сигналом. Ми плануємо, що другий і третій раунд пройдуть з вдосконаленням координації, доставки та організації всього процесу. Результатом трьох раундів імунізації має стати 95% вакцинованих дітей в Україні. З огляду на результати першого раунду, сподіваюся, нам це вдасться».

Представник ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс переконана, що надалі активніше підтримувати вакцинацію має Уряд України: «У наступних двох раундах додаткової імунізації ми врахуємо усі позитивні моменти, які побачили в першому раунді, але ми б хотіли бачити в цьому питанні кращу взаємодію між різними відомствами. Зокрема, Міністерство освіти має відігравати значну роль в інформуванні батьків щодо

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook