Говорять лікарі

Завдання від Гройсмана: Прийняти медреформу до кінця тижня

Справа проти Гройсмана

Тут до зими МВФ приїде, а звітувати нічим. Тому треба приймати медичну реформу. Наказ пішов з верхів, від президента та Володимира Гройсмана.

І ніби нічого такого. Перше читання було ще весною, а тому можна приймати і у другому читанні. Але, є одна проблема. 900 поправок за термін розгляду законопроекту №6327 було подано народними депутатами України. Більшість з них вносять реальні зміни, а тому законопроект у другому читанні майже інший, від законопроекту у першому читанні.

«Починається пленарна неділя, і я бачу одне велике головне завдання – дати старт медичній реформі. Ми повинні забезпечити якісні послуги в наших лікарнях. Ми повинні гарантувати громадянам, що держава дійсно буде платити за кожне лікування. Ми, нарешті, повинні дозволити лікаря офіційно отримувати гідні зарплати. І ми можемо це зробити, прийняв законопроекти 6327 та 6604 на цьому тижні», — заявляє Гройсман.

Слова гарні, а грошей не дає. Так, медична реформу буде прийнята, так у законопроект №6327 народні депутати збільшили фінансування галузі до 5% від ВВП. Так, Супрун каже, що це дуже багато, до речі, їй і теперішнього фінансування багато. Але в проекті бюджету на наступний рік, закладено зарплату у розмірі близько 3 200 гривень, по мінімальній, по тарифній сітці.

І так, враховуючи, що медичну реформу треба прийняти до п’ятниці, враховуючи мітинги опозиції під Радою, розглянути 900 поправок буде надзвичайно важко. Депутати їх вірогідніше за все і не бачили.

Нагадаємо, що коли приймалась судова реформа, було розглянуто по повній процедурі більше 3 000 поправок. На це пішло дві пленарні неділі. Медреформу за словами Парубія також розглядатимуть за повною процедурою. А відтак, при всьому бажанні. Або за поправки просто тикатимуть кнопочки, або навіть не розглядатимуть. Така реформа. 

P.S. Приймуть реформу. Бо звіт перед МВФ. Треба взяти транш. Ще мільярд на розвиток, чи на погашення кредитів самого ж МВФ. 

Простий лікар, але ж розумний! Чи дурний! Неважливо! 

В соответствии с редакционной политикой Медпросвиты, Редакция придерживается объективности и непредвзятости в подаче информации. Однако мы допускаем, что авторские статьи и комментарии могут содержать определенную долю субъективизма, который не допускается в информации новостного характера. Таким образом, публикуемые мнения авторов являются сугубо их мнением и могут не совпадать с мнением редакции.
Мы выполняем просьбы лиц, предоставляющих информацию, относительно сохранения конфиденциальности их авторства. В то же время мы называем подлинные источники информации даже тогда, когда не называем конкретных имен или названий организаций.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції