Новини

Затверджено українські стандарти меддопомоги при посттравматичних розладах

МОЗ України затверджено стандарти меддопомоги при посттравматичному стресовому розладі (ПТСР).

Документи включають в себе:

  1. Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Реакція на важкий стрес та розлади адаптації. Посттравматичний стресовий розлад».
  2. Адаптована клінічна настанова, основана на доказах «Посттравматичний стресовий розлад».

В умовах ведення бойових дій на Сході України частота виникнення посттравматичного стресового розладу може у кілька разів перевищувати середні показники. Тому заснована на доказах інформація про ПТСР та методи його сучасної діагностики та лікування є вкрай важливою.

Як відомо, посттравматичний стресовий розлад – це важкий психічний стан, що виникає внаслідок психотравмуючих ситуацій – участь у військових діях, насильство або загроза смерті. Характерні для ПТСР симптоми – психопатологічні переживання та високий рівень тривоги, які варіабельні та можуть зберігатися протягом тривалого часу.

Найбільш уразливими до ПТСР є не лише військові, але й члени їхніх родин, тимчасово переміщені особи та особи, які вимушені залишатися у зоні військового конфлікту. Докладніше з документами можна ознайомитися за посиланням

Читайте також: МОЗ України спростовує чутки про смерть дітей після вакцинації против поліомієліту

Комментировать

Нажмите для комментария