МОЗ України затверджено стандарти меддопомоги при посттравматичному стресовому розладі (ПТСР).
Документи включають в себе:
- Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Реакція на важкий стрес та розлади адаптації. Посттравматичний стресовий розлад».
- Адаптована клінічна настанова, основана на доказах «Посттравматичний стресовий розлад».
В умовах ведення бойових дій на Сході України частота виникнення посттравматичного стресового розладу може у кілька разів перевищувати середні показники. Тому заснована на доказах інформація про ПТСР та методи його сучасної діагностики та лікування є вкрай важливою.
Як відомо, посттравматичний стресовий розлад – це важкий психічний стан, що виникає внаслідок психотравмуючих ситуацій – участь у військових діях, насильство або загроза смерті. Характерні для ПТСР симптоми – психопатологічні переживання та високий рівень тривоги, які варіабельні та можуть зберігатися протягом тривалого часу.
Найбільш уразливими до ПТСР є не лише військові, але й члени їхніх родин, тимчасово переміщені особи та особи, які вимушені залишатися у зоні військового конфлікту. Докладніше з документами можна ознайомитися за посиланням
Читайте також: МОЗ України спростовує чутки про смерть дітей після вакцинації против поліомієліту
Комментировать