Новини

Затверджено порядок переходу на бівалентну живу оральну вакцину для профілактики поліомієліту

Утилізація всієї кількості цієї вакцини має відбутися до 13 травня 2016 року

Наказом МОЗ України №237 від 24.03.2016 «Про деякі питання застосування вакцини для профілактики поліомієліту» затверджено План заходів щодо переходу з використання трьохвалентної на бівалентну живу оральну вакцину для профілактики поліомієліту в Україні.

Згідно з документом План заходів включає пункт щодо вилучення трьохвалентної оральної поліомієлітної вакцини, де, зокрема, зазначено, що живу оральну вакцину для профілактики поліомієліту (т ОПВ) слід припинити використовувати та вилучити з холодового ланцюга у підпорядкованих закладах охорони здоров’я, термін виконання — 18.04.2016. Утилізація всієї кількості цієї вакцини має відбутися до 13.05.2016.

Другим пунктом Плану заходів є забезпечення переходу на біваленту оральну поліомієлітну вакцину, що включає такі підпункти:

  • збір потреби регіонів у бівалентній живій оральній вакцині для профілактики поліомієліту (б ОПВ) на 2016 рік, відповідно до Календаря профілактичних щеплень;
  • надання потреби у б ОПВ на 2016 рік до ЮНІСЕФ;
  • завершення процедури державної реєстрації вакцини б ОПВ та проведення контролю відповідності показникам якості;
  • проведення тематичних семінарів щодо переходу з використання трьохвалентної на бівалентну живу оральну вакцину для профілактики поліомієліту в Україні.

Читайте також: ВООЗ визначила рекомендації щодо штамового складу для виробників вакцин проти грипу

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Диаскинтест содержит два антигена, которые присутствуют в вирулентных штаммах Mycobacterium tuberculosis и отсутствуют в вакцинном штамме БЦЖ.