Новини

Заступник міністра Павло Ковтонюк заявляє, що медичну реформу поділили на декілька етапів

В першу чергу Ковтонюк відзначає, що різких змін в системі не буде, тому що на думку міністерства ефективніше робити поступові зміни, вчити та тренувати.

Загальний термін реформи, поки що, вважається три роки. Саме стільки часу потрібно для того, щоб зміни які будуть впроваджуватись вже найближчим часом змогли прийняти не тільки пацієнти, але й самі лікарі, медсестри та інший медичний персонал галузі.

«Поетапно будемо робити реформу. Не будемо робити великий вибух. Первинна допомога, потім вторинна, потім ліки. Будемо вчити, тренувати. За три роки всі адаптуються», — розповідає Павло Ковтонюк.

Окремо заступник міністра наголосив на високій необхідності прийняття поданих та прийнятих у першому читанні законопроектів у Верховній Раді. Прискорення медичної реформи у Міністерстві пов’язують зі стартом передвиборчого року, коли ті ж нардепи у більшості будуть перейматися своїми компаніями на виборах, а не необхідними реформами для країни.

Минздрав вынес на открытое обсуждение план реализации реформ в системе здравоохранения

«Якщо ми з 1 січня не почнемо реформу фінансово – немає сенсу її починати загалом. Ми маємо готовий до другого читання законопроект, формальності всі дотримані. Юридично ми забезпечені. Документ підписано заступником голови комітету. Те саме стосується законопроекту 6604, який забезпечує зміни до бюджету щодо реформи», — підкреслив Ковтонюк.

Нагадуємо, що за прийняттям законопроекту номер 6327 почнуться зміни на первинній ланці. Сімейним лікарям змінять систему фінансування. Вони будуть отримувати від централізованого постачальника кошти за надання медичних послуг пацієнтам, які підписали з ними договори.

Також підкреслимо, що минулий законопроект 6329, який сьогодні заміняє 6604 також мав внести зміни до бюджету щодо реформи, але він був повністю відхилений після голосування у Верховній Раді.

Комментировать

Нажмите для комментария