Новини

Заступник міністра охорони здоров’я повідомив, що реформа стартує лише через 4-6 місяців

Павло Ковтонюк_медреформа_медпросвіта

«Через технічні проблеми реформу не вдасться розпочати з 1 січня 2018 року», — повідомив Павло Ковтонюк. Спочатку треба запустити Нацслужбу здоров’я.

«НСЗУ с часом стане основним драйвером реформи. В Медреформі НСЗУ є одним з наріжних каменів», — вважає заступник міністра.

Відкласти початок глобальної реформи галузі в МОЗ вирішили через те, що необхідні законопроекти ще не підписані президентом та не вступили в силу. Всі вони необхідні для створення Національної служби здоров’я, яка буде головним диспетчером між лікарями та державою, а також – розпорядником держбюджету на медицину.

При цьому, в Міністерстві майже все готово для запуску служби. Постанови напрацьовані, але, щоб служба запрацювала, необхідний час.

МОЗ може дозволити безоплатно виписувати рецепти на препарати, які не входять в Нацперелік

Все могли запуститись з 1 січня, якщо б реформу охорони здоров’я прийняли ще в червні, як і було заплановано. Нардепи весь цей час тягнули з цим питанням.

Також, ще є роздуми що до кандидатур на пост керівника НСЗУ.

«Прізвищ немає. Коли ми об’явимо конкурс, ми не просто будемо давати оголошення – ми будемо активно моніторити ринок, шукати. Можливо залучимо когось з компаній, які займаються рекрутингом/консантінгом», — розповідає Павло Ковтонюк.

З яких джерел дозволено брати міжнародні протоколи на рівні уніфікованих в Україні? Перелік

Втім, відзначимо, те що глобальну реформу відклали на деякий час для створення НСЗУ, не означатиме, що в МОЗ не будуть проводити змін у галузі. Зараз в Міністерстві опрацьовують питання з індивідуальними ліцензіями та розробляють навчальні плани для парамедиків і мед техніків.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook