Новини

Заступник голови МОЗ Стефанишина: МОЗ не планує скорочувати лікарів і лікарні

Стефанішина_Медпросвіта

Медична реформа для населення передбачає, що кожен пацієнт повинен мати лікаря, тому скорочень не планується.

“З 1 липня лікарям будуть нараховувати зарплату за новою системою – зарплата залежатиме від кількості пацієнтів, які звернулися до лікарів. Тепер держава стане платити за медпослуги, а не за койко-місця, як це було раніше. Що це означає для пацієнта: вони зможуть самі вибрати сімейного лікаря, незалежно від прописки. Будь-хто зможе піти в поліклініку і вибрати лікаря, який подобається, підписавши з ним декларацію. Її потім занесуть в електронну систему здоров’я. Ці дані бере до уваги Національна служба здоров’я. Так формується база (річний бюджет) для виплат лікарням і лікарям”, – пояснює Ольга Стефанишина в інтерв’ю UATV.

Дійсно, з початку кампанії «Лікар для кожної родини» підписано майже півмільйона декларацій між лікарями та пацієнтами. Краще за всіх підготований до реформи Київ. Ще до офіційного початку підписної кампанії 2 квітня всі медичні заклади первинної допомоги були підключені до електронної системи охорони здоров’я, завдяки чому кожен мешканець Києва міг у будь-який час підписати декларацію.

Супрун розповіла, що повинен робити лікар первинки

“Реформа націлена на те, щоб лікарів було достатньо для всіх пацієнтів. Це регулюватиметься популярністю. Тобто, якщо у лікаря буде досить пацієнтів, то він працюватиме. Це вже залежить від лікарні та його особистих міркувань, чи захоче він залишатися на роботі. Повторюю, Міністерство охорони здоров’я України не збирається звільняти лікарів і скорочувати лікарні. Це буде залежати від місцевої влади і лікарень“, — заявляє Стефанишина.

Супрун: Вітамін С марний, а перекис водню – не ефективний

Комментировать

Нажмите для комментария