Після перепрофілювання медзакладів в некомерційні комунальні підприємства вони будуть оформлювати власні тарифні сітки та чисельність штату.
Так звана автономізація медичних закладів України, яка проходитиме наступного року за прийнятими законопроектами, фактично передасть на керівництво установ всі питання по використанню бюджету. Це також стосується і таких статей, як оплата праці співробітників закладу, а також чисельність штату.
Власна тарифна сітка в кожній медичній установі!
Ось тут і почнеться справжня конкуренцію, принаймні так вважають у Міністерстві охорони здоров’я. Медичний заклад, щоб приваблювати більшість пацієнтів (реальна конкуренція можлива тільки у великих містах, де пацієнти знають, що є на вибір декілька лікарень), можуть взяти до себе найкращого хірурга міста чи навість області. Щоб втримати його, зарплатню йому пропишуть на рівні 20 000 грн., або більше. Все залежатиме від попиту тієї чи іншої громади. При цьому, офтальмолог, який попитом не користується, може мати лише четверть ставки, десь на рівні 2 000 грн.. Після автономізації, керівництво самостійно вирішить, які лікарі потрібні більше, а які менше.
Лікарі ставайте в чергу на реформу: Бюджет медицини на 2018 рік передбачає реформу лише на первинці
Чисельність штату пропише керівництво разом з наглядовою радою.
Звичайно всю владу над медзакладом в руки однієї людини МОЗ передавати не збирається. Все контролюватиметься громадою та можливостями бюджету. Має громада 5 мільйонів гривень на рік на цю лікарню, в цю суму вони можуть заповнити повний штат, а можуть на 2,5 мільйони укомплектувати необхідними спеціалістами, а решта коштів піде на розвиток закладу. Наприклад, придбають нове сучасне обладнання.
Національна служба здоров’я України укладе 1200 договорів з мед установами на первинці
А куди йти якщо нема необхідного лікаря в цій лікарні? В іншу, саме таку відповідь надає МОЗ. З наступного року, пацієнти вже не будуть прив’язані по районам. Вони можуть скористатись медичними послугами в іншій лікарні, де є попит на інших лікарів. І так буде майже повсюди у великих містах.
За проектом держбюджету на наступний рік на медицину виділять 115,2 мільярди гривень
Комментировать