Згідно проекту бюджету на 2018 рік недофінансування заробітного фонду дорівнює 16 мільярдам гривень, а лікарі, медсестри і санітари отримуватимуть по 3720 грн.
Загалом бюджет на охорону здоров’я виділяють у сумі 113 млрд. 923 млн. 655,5 тис. грн., що дорівнює лише 3,5 відсотки ВВП України. При цьому, згідно рекомендаціям ВООЗ для нормального функціонування Національна система охорони здоров’я кожної країни світу повинна мати бюджет не менше ніж 5 відсотків ВВП.
«Тільки на оплату праці недостача фінансування 16 мільярдів гривень. Також залишена зрівнялівка у зарплатах — для лікаря, санітарки, медсестри 3720. Ніякої диференціації, для лікарів не передбачені зміни на два розряди тарифної сітки, що провокує внутрішню напруженість у колективах», — підкреслює заступник голови Комітету з питань охорони здоров’я Олег Мусій.
В той же час у Міністерстві продовжують наполягати на тому, що цього фінансування буде більш ніж достатньо для нормального функціонування галузі у випадку прийняття законопроекту 6327 та 6604, адже вони, ніби, повинні змінити принципи фінансування СОЗ.
Експерти ж наполягають на те, що реформа від МОЗ дійсно може ефективно використати надані кошти на рівні 3,5 відсотки ВВП, але для цього буде потрібно залишити одного лікаря, а п’ятьох викинути із галузі назавжди. Також потрібно максимально скоротити можливість добору лікарів до державних медичних закладів, адже на них просто не буде фінансування. Молоді медики будуть повинні шукати роботу у приватних закладах, або за кордоном.
Окремо треба підкреслити, що парламентський Комітет не підписав проект бюджету і будуть наполягати на збільшенні фінансування до рівня 5% ВВП.
Комментировать