Новини

Сімейники зароблятимуь лише у випадку, якщо грошей вистачить на сплату всіх видатків і залишаться зайві

Хочете отримати зарплату з «грошей, що йдуть за пацієнтом», вчіться рахувати прибутки-витрати. Бо може так статись, що ті самі обіцяні 370 грн за пацієнта підуть на сплату його аналізів, рентгенів, на оренду приміщення, зарплату медсестри тощо.

В МОЗ пояснили, що всі розрахунки, які неодноразово оприлюднювались, робились для практики з навантаженням у 2000 пацієнтів.

«Згідно з законопроектом медичної реформи (№6327) розрахунки компоненту оплати праці лікарів мають робитися із розрахунку 250% від середньої зарплати по країні. Сьогодні це близько 17 000 гривень. Витрати практики поділяються на ті, які залежать від кількості пацієнтів і ті, які є постійними (оренда, комунальні витрати тощо). Розраховуючи баланс прибутків-витрат медичної практики, варто брати до уваги кількість приписаних пацієнтів, які покриють постійні видатки конкретної практики, — це межа фінансової спроможності практики» — пояснили в МОЗ.

Мрійникам, що намірилися отримувати «захмарні кошти» на первинній ланці рекомендуємо уважно перечитати Фінансово-економічне обґрунтування до проекту Закону України «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» № 6327

Нагадуємо, що МОP зробив наступні розрахунки:
«При поточному мінімальному фінансуванні первинної медичної допомоги, суб’єкт надання первинної медичної допомоги, що обслуговує 2000 пацієнтів, буде отримувати середній дохід в обсязі 35 000 грн. на місяць. Обрахунки необхідних витрат, пов’язаних з виконанням галузевих вимог на рівні первинної медичної допомоги, свідчать, що максимальна сума, яку має витратити такий суб’єкт на діагностичні тести, витратні матеріали та амортизацію оснащення, становитиме 9 081 грн на місяць. Таким чином, обсяг коштів для оплати заробітної плати та інших поточних видатків становитиме, в середньому, 25 919 грн на місяць».

Реформа від МОЗ: Потрібно щоб в Україні щороку вимирало 1 невелике місто

До «інших поточних видатків» відносяться оренда приміщення, комунальні платежі, сплата податків тощо. А ще нагадумо,що потрібно сплатити зарплату медсестрі… Що залишається? Рахуйте самі.

В МОЗ пояснюють, що всі пацієнти, що будуть приписані понад «нульову» планку,  «будуть дещо підвищувати витрати і приносити медичній практиці основний прибуток».

В МОЗі також розповіли, що дохід лікаря прямо залежатиме від кількості та віку пацієнтів, а також від податкового режиму, в якому працює лікар (як найманий працівник у закладі первинної медичної допомоги або як фізична особа-підприємець).

Тому, шановні сімейні лікарі, передавіться уважно перелік потенційних «клієнтів» та поповніть його літніми та дітьми.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше