Вибір редакції Новини

Зарплата сімейника буде 700 000, якщо лікувати немовлят та осіб 65+

Міжнародні_протоколи_Медпросвіта

В МОЗі продовжують настоявти на тому, що запропоновані урідом законопроекти потрібно приймати негайно і що вони зроблятть житя лікаря зручним та забезпеченим.
Так, пояснююци свою позицію щодо реформи, в МОЗ заявили, що зарплата сімейного лікаря, згідно останніх розрахунків МОЗ, може становии 700 тис на рік.

Якщо законопроекти наберуть чинності вже цієї осені, то з 1 січня 2018 р у сімейних лікарів почнеться перехідний період на нову систему фінансування, який триватиме до 2020 року.
Колишні розрахунки, згідно з якими на кожного пацієнта доводилося по 210 грн, змінені.
За розрахунками МОЗ, на кожного пацієнта в 2018 році сімейний лікар буде отримувати в середньому 370 гривень.

У перший час фінансування пацієнтів, які були приписані до сімейного лікаря раніше, ще збережеться, але буде поступово зменшуватися. Паралельно зростатиме частка фінансування тих, хто підписав з лікарем декларацію і був включений до електронного реєстру пацієнтів.

В сумму, що призначена на обслуговування пацієнта, не будуть входити аналізи та інші діагностичні послуги, на що передбачається передбачити окремий бюджет.

При цьому, річний тариф за літньої людини (65+) і малюка — удвічі вище, ніж на молодого здорового чоловіка 25 років.

Прибуток лікаря ефективної сімейної практики з двома тисячами пацієнтів може доходити до 18 000 гривень, медсестри — до 12 000 гривень. Але оскільки середній тариф коливається, то якщо, наприклад серед пацієнтів будуть діти до 5 років або пенсіонери віком 65+, тариф буде майже вдвічі вище.
Це означає, що лікар первинної ланки з двома тисячами пацієнтів отримуватиме на рік на свою практику близько 700 000 гривен.

Комментировать

Нажмите для комментария