Вибір редакції Наші за кордоном

Зарплата лікарів в Чехії

Зарплата лікарів в Чехії

Лікарі державного сектора отримують більше, ніж в приватному

Середня заробітна плата лікарів державного сектора в Чехії становить сьогодні близько 1790 євро на місяць ( національною валютою держави є чешська крона, але ми перераховуємо в євро для більш простого розуміння рівня доходів та цін).

Медсестри і акушерки в державних лікарнях Чехії отримують близько 950 євро на місяць. Згідно з статистикою, медперсонал в державному секторі отримує в середньому на 142 євро в місяць більше, ніж в приватному . Дохід приватного лікаря середнього рівня досягає в середньому 7000 євро на місяць. За вирахуванням всіх витрат (оплату праці медсестри, прибирання приміщення, періодичний косметичний ремонт, доступ в Інтернет, витрати на автомобіль, на якому лікар їздить до своїх пацієнтів), залишається приблизно 1500 євро на місяць. Устаткування лікарі купують теж самостійно. І намагаються купувати найсучасніше, тому що від цього залежить кількість пацієнтів.

Компанії, які пропонують українським лікарям працевлаштування в Чехії, на перших порах обіцяють працевлаштування з зарплатою, як у молодого фахівця — близько 450 євро на місяць.

Для завершення процесу апробації необхідно проходження стажування, яке за новим законом про охорону здоров’я є платним і коштує близько 200 євро у місяць. Надалі оплата праці лікаря може скласти прибл. 1400 -1800 євро на місяць. Багато це чи мало?

Чеські лікарі вважають, що мало. Тому намагаються знайти роботу в сусідніх країнах. Цим пояснюється, чому в чеській системі охорони здоров’я так багато вакансій.

Ціни на продукти

Ціни на продукти в Чехії, як правило, нижче, ніж в країнах СНД та в Україні. Чехи намагаються закуповуватися у великих торгових центрах, купуючи продукти на кілька днів вперед. Так само в Чехії дуже розвинене ресторанне харчування. Ресторанів тут багато і поїсти в них можна досить дешево. Повноцінний обід на одну людину з супом, м’ясною стравою з гарніром, салатом, десертом, чашкою кави і кухлем пива обійдеться 5-7 євро.

Сума, яка йде на покупку продуктів для однієї людини в місяць становить в середньому 200-250 євро на місяць.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook