Вибір редакції Наші за кордоном

Зарплата лікарів в Чехії

Середня заробітна плата лікарів державного сектора в Чехії становить сьогодні близько 1790 євро на місяць ( національною валютою держави є чешська крона, але ми перераховуємо в євро для більш простого розуміння рівня доходів та цін).

Медсестри і акушерки в державних лікарнях Чехії отримують близько (950 євро на місяць. Згідноз статистикою, медперсонал в державному секторі отримує в середньому на 142 євро в місяць більше, ніж в приватному . Дохід приватного лікаря середнього рівня досягає в середньому 7000 євро на місяць. За вирахуванням всіх витрат (оплату праці медсестри, прибирання приміщення, періодичний косметичний ремонт, доступ в Інтернет, витрати на автомобіль, на якому лікар їздить до своїх пацієнтів), залишається приблизно 1500 євро на місяць. Устаткування лікарі купують теж самостійно. Інамагаються купувати найсучасніше, тому що від цього залежить кількість пацієнтів.

Компанії, які пропонують українським лікарям працевлаштування в Чехії, на перших порах обіцяють працевлаштування з зарплатою, як у молодого фахівця — близько 450 євро на місяць.

Для завершення процесу апробації необхідно проходження стажування, яке за новим законом про охорону здоров’я є платним і коштує близько 200 євро у місяць. Надалі оплата праці лікаря може скласти прибл. 1400 -1800 євро на місяць. Багато це чи мало?

Чеські лікарі вважають, що мало. Тому намагаються знайти роботу в сусідніх країнах. Цим пояснюється, чому в чеській системі охорони здоров’я так багато вакансій.

Ціни на продукти

Ціни на продукти в Чехії, як правило, нижче, ніж в країнах СНД та в Україні. Чехи намагаються закуповуватися у великих торгових центрах, купуючи продукти на кілька днів вперед. Так само в Чехії дуже розвинене ресторанне харчування. Ресторанів тут багато і поїсти в них можна досить дешево. Повноцінний обід на одну людину з супом, м’ясною стравою з гарніром, салатом, десертом, чашкою кави і кухлем пива обійдеться 5-7 євро.

Сума, яка йде на покупку продуктів для однієї людини в місяць становить в середньому 200-250 євро на місяць.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook