Новини

Зареєстровано законопроект, який створює сприятливі умови для забезпе-чення громадян економічно доступними лікарськими засобами, — Олександра Павленко

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України 3180 «Про внесення зміни до підпункту «в» пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України (щодо створення сприятливих умов для поліпшення забезпечення закладів охорони здоров’я та громадян доступними лікарськими засобами)», який було розроблено МОЗ України. Суб’єктами законодавчої ініціативи щодо законопроекту виступили народні депутати України Костянтин Яринич, Сергій Березенко, Ірина Сисоєнко, які подали розроблений МОЗ України та групою з фармдерегуляції законопроект.

Законопроект розроблено з метою усунення правової колізії, що виникла на практиці та призводить до зростання витрат на придбання лікарських засобів громадянами та підвищення бюджетних витрат на закупівлю лікарських засобів, виготовлених в умовах аптеки.

Зазначена у підпункті «в» пункту 193.1 статті 193 Податкового кодексу України норма визначає вимоги до лікарських засобів, операції з постачання яких оподатковуються за ставкою 7 % ПДВ. Такі лікарські засоби повинні бути внесені до Державного реєстру лікарських засобів та дозволені до виробництва і застосування в Україні. Вищезазначена норма Кодексу не ставить чіткої вимоги щодо виробника лікарських засобів. Однак, відповідно до статті 9 Закону України «Про лікарські засоби» не підлягають державній реєстрації лікарські засоби, які виготовляються в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів із дозволених до застосування діючих та допоміжних речовин.

«Прийняття зазначеного Закону України розширить можливості забезпечення закладів охорони здоров’я та малозабезпечених верств населення доступними лікарськими засобами виготовленими за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів. Ми сподіваємося, що народні депутати підтримають законопроект, який створює сприятливі умови для забезпечення громадян економічно доступними лікарськими засобами», — підкреслила Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександра Павленко.

Комментировать

Нажмите для комментария