Новини

На закупівлі ліків проти туберкульозу зекономлено майже 1,5 мільйонів доларів

За словами Ігоря Перегінця, основою змін в системі охорони здоров`я має бути перегляд принципу використання бюджетних коштів

За попередніми підрахунками, на закупівлі протитуберкульозних препаратів через міжнародну організацію ПРООН вдалося зекономити приблизно 1,5 мільйони доларів. Про це в інтерв`ю інформагенству УНІАН повідомив заступник Міністра охорони здоров`я України Ігор Перегінець.

Заступник Міністра охорони здоров`я Ігор Перегінець в інтерв`ю інформагенству УНІАН нагадав, що у 2015 році Міністерство охорони здоров`я України передало 2 мільярди 197 мільйонів гривень на закупівлю ліків трьом міжнародним організаціям: ПРООН, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Crown Agents — це 60 % всього бюджету, передбаченого на закупівлю лікарських засобів та медичних виробів. Цей крок був непростим, але необхідним для ощищення системи закупівель, нівелювання корупційних складових. «Зараз ПРООН планує проводити поставки протитуберкульозних препаратів, на яких зекономлено приблизно 1,5 мільйони доларів», — повідомив заступник Міністра.

Відповідаючи на запитання щодо очікуваного реформування галузі, Ігор Перегінець висловив переконання, що основою змін в системі охорони здоров`я має бути перегляд принципу використання бюджетних коштів. «Без системної реформи фінансування неможливо підняти зарплати лікарям – нема з чого. Ми пропонуємо рішення, які поставлять все на свої місця», — зазначив заступник Міністра.

Читайте також: У МОЗі обговорили найпроблемніші питання онкології в Україні

Комментировать

Нажмите для комментария