Новости

Законопроект про трансплантологію в Україні прийнято у другому читанні

МОЗ_Медпросвіта

Зареєстрований ще у 2015 року законопроект, який дозволяє трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини який не є родичем прийнято.

Одразу необхідно зазначити, що ще декілька місяців тому під час підготовки законопроекту № 2386-1а була внесена правка, за якою дозволено використовувати органи трупних донорів виключно за їх згодою, які вони мусять підписати ще при житті. Таким чином Комітет з питань охорони здоров’я Верховної Ради попередив створення чорного ринку трансплантології.

«Проект закону було зареєстровано у Верховній Раді у серпні 2015 року, тобто майже 3 роки тому. Усвідомлюючи важливість створення законодавчого підгрунття для розвитку та розбудови національної системи трансплантації органів, тканин та клітин, МОЗ долучався до підготовки і доопрацювання цього законопроекту та послідовно підтримував його прийняття», — зазначено в офіційному повідомленні МОЗ України.

10% українців підписали декларацію з лікарем. Топ 5 областей

Експерти досі вважають прийнятий законопроект недосконалим, втім МОЗ змогло зібрати достатню кількість голосів в його підтримку у Верховній Раді, а саме 229. Вони пояснюють необхідність його прийняти тим, що зміни в правилах трансплантології дозволить врятувати багато життів, а також зекономити державні кошти, які витрачаються на лікування пацієнтів за кордоном.

«На сьогодні уже врегульовано питання констатації смерті головного мозку, затверджено посадові інструкції трансплант-координаторів та розпочато реалізацію пілотного проекту щодо зміни механізму фінансування оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів. Також ведеться робота щодо організації роботи національного реєстру донорів КМ, запровадження програм підготовки трансплант-координаторів та імплементації положень Директив ЄС щодо трансплантації тканин і клітин до національних нормативно–правових актів», — заявляють у Міністерстві.

Чи може лікар подати скаргу і на що він може поскаржитись? Правові аспекти

Комментировать

Нажмите для комментария

Мы на Facebook