Новини

Законопроект про трансплантологію в Україні прийнято в другому читанні

МОЗ_Медпросвіта

Зареєстрований ще в 2015 році законопроект, що дозволяє трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів від нерідних трупних донорів, нарешті, прийнято.

Зазначимо, що під час підготовки законопроекту № 2386-1а ще декілька місяців тому було внесено правку, які дозволяє використовувати органи трупних донорів виключно за їхньою згодою, яку вони мають надати за життя. У такий спосіб Комітет із питань охорони здоров’я Верховної Ради запобігає створення чорного ринку трансплантології.

«Проект закону було зареєстровано у Верховній Раді у серпні 2015 року, тобто майже 3 роки тому. Усвідомлюючи важливість створення законодавчого підгрунття для розвитку та розбудови національної системи трансплантації органів, тканин та клітин, МОЗ долучався до підготовки і доопрацювання цього законопроекту та послідовно підтримував його прийняття», — зазначено в офіційному повідомленні МОЗ України.

10% українців підписали декларацію з лікарем. Топ 5 областей

Наразі деякі експерти досі вважають законопроект недосконалим. Втім, МОЗ вдалося зібрати на його підтримку 229 голосів, а цієї кількості цілком достатньо для його прийняття у Верховній Раді.

За твердженням МОЗ, законопроект про трансплантологію дозволить не лише врятувати життя багатьох українців, але й зекономити їхні кошти, адже раніше людям доводилося виїжджати за кордон, аби пройти операцію по пересадці органа.

«На сьогодні уже врегульовано питання констатації смерті головного мозку, затверджено посадові інструкції трансплант-координаторів та розпочато реалізацію пілотного проекту щодо зміни механізму фінансування оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів. Також ведеться робота щодо організації роботи національного реєстру донорів КМ, запровадження програм підготовки трансплант-координаторів та імплементації положень Директив ЄС щодо трансплантації тканин і клітин до національних нормативно–правових актів», — заявляють у Міністерстві.

Чи може лікар подати скаргу і на що він може поскаржитись? Правові аспекти

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції