Новини

Закон про трансплантацію в Україні офіційно вступив в силу

Привлекательная молодая женщина на приеме у врача в клинике_медпросвита

Закон «Про використання трансплантації анатомічних матеріалів людині» №2427-VIII офіційно вже діє, але в повній мірі запрацює не раніше початку 2019 року.

Перш за все нагадаємо, що законом передбачено надання можливості кожному українцю офіційно підписати дозвіл, за яким він після смерті може стати донорів. Без цього дозволу використання органів буде незаконним. При цьому, достатньо отримати спеціальну помітку у паспорті або на водійських правах.

Для запобігання розповсюдження хибної інформації відносно нового закону, одразу було заявлено, що рішення про донорство після смерті можна змінити. Дійсним буде саме той документ, який був останнім на момент смерті людини. Також можна обрати довірену особу, яка підтвердить дозвіл на використання або заборону використовувати органи людини для трансплантації.

Треба зазначити, що робота над виконанням цього закону знаходиться лише на початковій стадії. Для ефективної роботи необхідно створити як мінімум дійсний реєстр донорів, або приєднатись до міжнародного реєстру. Наразі МОЗ схиляється саме до другого варіанту, але офіційного рішення ще немає.

Порошенко підписав законопроект про трансплантацію в Україні за згодою донора

Зазначимо, що розвиток трансплантації органів в Україні також рекомендовано Національною Рахунковою палатою. На їх думку цей закон стане гідною альтернативою наприклад діючої програми лікування онкохворих за кордоном, які переважно потребують саме трансплантацію кісткового мозку. Гроші з цієї програми можна буде перевести на створення спеціальних закладів, які займатимуться цим направленням всередині країни.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook