Закон про автономізацію закладів охорони здоров’я офіційно вводить поняття «медична послуга», відміняє державну тарифну сітку та вводить нові трудові договори.
Після того, як закон набрав силу, кожен медичний заклад, починаючи з амбулаторії і закінчуючи обласною лікарнею, пройде перепрофілювання до форми власності «некомерційне комунальне підприємство». Бюджет керівництво лікарні зможе використовувати на власний розсуд, окрім декількох захищених статей, самостійно встановлюватимуть тарифні сітки для свого персоналу, та зможуть залучати інші кошти, окрім тих, що йдуть з медичної субвенції.
Керівництво лікарні самостійно вирішить, яку зарплату виплачувати хірургу, а яку отоларингологу
Одна з головних змін, за цим законом, це відміна виплат зарплат за старою тарифною сіткою. Кожен медичний заклад, який вже змінив свою форму власності, або змінить (це стосується всіх), складатиме власну тарифну сітку. Керівництво медичного закладу самостійно вирішить, яким кадрам вони зможуть виплачувати зарплату набагато вищу, за середню, а кому залишити виплати без змін.
«Якщо в медзакладі є досвідчений хірург, з великим навантаженням, то щоб він залишився в цьому медзакладі, йому дадуть зарплатню 20 000 грн, або навіть вище. В той же час, якщо інший спеціаліст працює без навантаження, то навіщо йому платити багато? Можливо в іншому медзакладі роботи в нього буде більше, а оклад вищий», — наводить приклад заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
Я б в уборщицы пошел… О вреде уравниловки и пользе автономизации
Але все це буде вже за новими трудовими договорами. Розмір зарплатні буде вказуватися саме в договорі.
Нова форма власності – нові трудові договори. Вся ця частина реформи з автономізацію клінік важлива не тільки для змін системи оплати праці, більш вільної роботи з наданим бюджетом та можливості залучати інвестиції. Тільки «некомерційні комунальні підприємства» зможуть заключати договори з Національною службою здоров’я.
В той же час, предметом договору з НСЗУ є й лікарі, які отримуватимуть в майбутньому зарплати від цього органу, а тому, нові трудові договори заключатимуть, як лікарі, так і інший медичний персонал.
Комментировать