Новини

Закон про автономізацію закладів охорони здоров’я має стати відправною точкою реформ у системі охорони здоров’я

МОЗ України виступає за те, щоб нарешті законопроекти про автономізацію закладів охорони здоров’я були винесені на голосування у Верховну Раду України, і це поклало б початок реформам в системі охорони здоров’я, яких так очікують і суспільство, і пацієнти, і медична спільнота. На цьому наголосив заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський сьогодні під час круглого столу, присвяченого питанню автономізації закладів охорони здоров’я.

Дмитро Шимків, Секретар Національної Ради Реформ України, зазначив, що важливо знайти компроміс і конструктивне рішення. Також п. Шимків наголосив на тому, що Міністерство охорони здоров’я неодноразово підтверджувало можливість внесення поправок у законопроекти 2309а, 2310а та 2311а, подані Кабінетом Міністрів України, згідно регламенту Верховної Ради України.

Основні відмінності, на яких наголошують народні депутати – це визначений перелік державних та комунальних організаційно-правових форм, в які всі заклади охорони здоров’я повинні бути реорганізовані, а також наявність рахунків тільки в державних банках та казначействі.

У свою чергу, Олег Мусій, автор альтернативних законопроектів, запропонував винести на голосування у ВРУ два пакети законопроектів – Кабінету Міністрів та власного авторства. Після голосування за один з законопроектів внести поправки до розгляду у другому читанні.

Згідно із запропонованими МОЗ пропозиціями, заклади охорони здоров’я стали б автономними державними та комунальними підприємствами, які могли б мати рахунки в банках та вільно розпоряджатися власним бюджетом. Кошти державного бюджету, в свою чергу, використовувалися б для закупівлі медичних послуг, а не для утримання застарілої інфраструктури, що відбувається сьогодні.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook