Новини

Захворювання бронхів у дитинстві сприяє розвитку астми у дорослому віці, – вчені

Результати дослідження співробітників Університету Східної Фінляндії свідчать, що перенесений бронхіоліт у дитинстві може розвинути астму в дорослому віці

Результати дослідження співробітників Університету Східної Фінляндії свідчать, що перенесений бронхіоліт в дитинстві може розвинути астму в дорослому віці

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на  MedicalXpress.

Вчені з Університету Східної Фінляндії зібрали в 1981-1982 роках медичну інформацію про 83 дітей, госпіталізованих з бронхіолітом, і 44-х, які потрапили до лікарні через пневмонію. Дані бралися тільки про пацієнтів молодше двох років.

У 2010 році для подальшого медичного спостереження з них були запрошені 48 осіб, які перенесли в дитинстві бронхіоліт, і 22 людини, які перехворіли бронхітом. Ще 138 добровольців у віці 28-31 року увійшли в контрольну групу.

За підсумками медичного обстеження, астма була діагностована у 31% пацієнтів з бронхіоліт-групи, у 9% учасників, що перехворіли пневмонією, і у 11% волонтерів з контрольної групи.

Бронхіоліт і пневмонія є досить поширеними інфекційними захворювання нижніх дихальних шляхів у маленьких дітей. Близько 30% немовлят протягом першого року життя переносять бронхіоліт (в 1-3% випадків розвивається важка форма захворювання, що вимагає госпіталізації). Вчені вже довгий час пов’язують перенесені в дитинстві інфекції нижніх дихальних шляхів з підвищеним ризиком хронічних захворювань легенів в дорослому віці. Однак до теперішнього часу дані про це збиралися тільки в рамках ретроспективних досліджень.

Комментировать

Нажмите для комментария