Статті

Зайва вага підвищує ризики смерті від COVID — 19

Результати нещодавнього розслідування зв’язків ожиріння, ризику діабету та смертності від COVID-19 містяться у журналі The Lancet Healthy Longevity.

Дослідники відмічають, що люди з певними захворюваннями, включаючи ожиріння та діабет 2 типу, мають підвищений ризик розвитку тяжкого COVID-19 і можуть потребувати госпіталізації, інтенсивної терапії або штучної вентиляції легенів. Ризик смерті від хвороби також вищий для цих груп. Ця новина є досить цікавою, бо в попередніх дослідженнях говорилось дише про зв’язок діабету 2 типу та можливі ускладнення перебігу COVID-19 та вищі ризики смерті.

Вісцеральний жир, що накопичується навколо органів, може призвести до інсулінорезистентності, збільшуючи ризик розвитку діабету 2 типу. Тим часом вісцеральні жирові клітини виділяють запальні речовини, такі як інтерлейкін-6 (IL-6), фактор некрозу пухлини-альфа (TNF-) та D-димер, які можуть бути пов’язані з важким перебігом COVID-19.

Люди з діабетом 2 типу також мають підвищений рівень TNF-, що сприяє резистентності до інсуліну. Крім того, протизапальний цитокін IL-10 присутній у нижчих рівнях у людей з ожирінням та діабетом 2 типу.

Таким чином, зайва вага не тільки являє собою фактор розвитку діабету за рахунок інсулінорезистентності у людей з надлишковими відкладеннями вісцерального жиру, а й може бути признана фактором ризику важкого перебігу респіраторного захворювання з причини негативного впливу на імунітет.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook