Новини

На Західній Україні займуться профілактикою неінфекційних захворювань

Такі заходи не просто популяризують здоровий спосіб життя, а й підвищують обізнаність населення про фактори ризику, а це, найчастіше - незбалансоване харчування, малорухливий спосіб життя, зловживання алкоголем, тютюнопаління тощо

Проект, який буде втілюватися у семи регіонах, сприятиме профілактиці та ранній діагностиці неінфекційних хвороб, серед яких виокремлюють серцево-судинні, онкологічні, хронічні захворювання органів дихання, цукровий діабет. Також він популяризуватиме здоровий спосіб життя, підвищуватиме обізнаність населення про фактори ризику виникнення зазначених хвороб (незбалансоване харчування, малорухливий спосіб життя, зловживання алкоголем, тютюнопаління), які є чи не основною причиною інвалідності та смертності в Україні.

Зокрема, за інформацією головного спеціаліста з терапії департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації Лариси Боришкевич, у структурі смертності на Прикарпатті неінфекційні хвороби становлять 86%.

«Проект має чотири компоненти, – зауважила представник Бюро ВООЗ, національний менеджер Наталія Король. – На національному рівні компонент номер один – зміна законодавства, яка б сприяла боротьбі з неінфекційними хворобами і спонукала людей дбати про своє здоров’я. Другий компонент – розбудова первинної ланки, третій – робота з медичними працівниками шкіл, вчителями та учнями, формування комунікаційної стратегії. Четвертий компонент – це моніторинг показників захворюваності».

Як наголосила працівник департаменту громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України Наталія Півень, успішність проекту залежатиме від міжсекторальної роботи, залучення до його реалізації духовенства, освітян, науковців, фахівців різних галузей, громадських організацій, представників влади.

«З великою надією ставимося до таких проектів, оскільки розуміємо, що маємо спільну мету – зміцнення здоров’я і покращення добробуту населення», – підкреслив під час обговорення заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, закликавши всіх до співпраці.

Своєю чергою директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Мирон Матейко висловив вдячність представникам Бюро ВООЗ та Міністерства охорони здоров’я України за надану області можливість взяти участь у проекті.

Читайте також: На Донбасі пройшли консультації з попередження серцево-судинних захворювань

Комментировать

Нажмите для комментария