День в історії Статті

Загадкова історія відкриття аспірину! Частина 1

6 березня 1899 року молодий німецький хімік Фелікс Хоффман отримав патент на аспірин.

Фелікс Хоффман

 

 

Але саме відкриття, яке викликало справжній фурор в медицині він здійснив 10 серпня 1897 року, коли синтезував ацетилсаліцилову кислоту.

Понад півстоліття Фелікс Хоффман був національним героєм Німеччини, вченим, якому вдалося позбавити людство в ті часи від болю та жару.

Але в 1949 році в одному з медичних видань з’явився запис доктора Артура Ейхенгріна, в якій він звинувачував Хоффмана в незаконному присвоєнні собі легендарного наукового відкриття.

 

 

 

 

Аспіріновий скандал

Що відомо на сьогоднішній день? Кілька історичних фактів, які з часом розставили все на свої місця. Але, про все по порядку.

Ацетилсаліцилова кислота дійсно була синтезована в 1897 році в науково-дослідній лабораторії відомої німецької компанії. Також відомі імена трьох вчених, які працювали в цій лабораторії і були причетні до створення аспірину:

Фелікс Хоффман; Артур Ейхенгрін; Карл Дуйсберг. Їх було всього троє, але хто ж з них насправді винайшов аспірин?

Офіційна версія

Спеціальним відділом по розробці нових лікарських препаратів керував відомий професор і вчений Карл Дуйсберг в його розпорядженні була величезна лабораторія. Для професора основною метою було створення ефективного, безпечного та дешевого болезаспокійливого препарату. Незабаром Дуйсберг взяв собі в лаборанти Фелікса Хоффмана.

У розпорядженні лікарів тих часів безумовно були потужні анальгетики (саліцилова кислота і опіати), але ці ліки, які добувалися з рослинної сировини були не надто дешеві і їх застосування супроводжувалося важкими побічними ефектами. На той момент для Карла Дуйсберга основним завданням було вирішити проблему створення синтетичних анальгетиків, яку він доручив своєму помічникові Феліксу Хоффману.

Хоффман взявся за це завдання з особливим ентузіазмом, адже найбільше він хотів позбавити свого батька від сильної ревматичної болі. Він проводив дні і ночі на проліт в лабораторії і робив безліч експериментів з саліцилової кислотою і опіатами і одного разу вдача йому посміхнулася і йому вдалося синтезувати ацетилсаліцилову кислоту. Першу отриману порцію нового препарату вчений використав на своєму батькові, після прийнятих ліків біль швидко стала стихати. Саме так звучить офіційна версія. Але чи так було все насправді?

 

Про альтернативну версію і не тільки ми розповімо в наступній частині …

Комментировать

Нажмите для комментария