Новини

Не задавайте ненужных вопросов

Вчера состоялась встреча бюджетного комитета и команды и.о. министра здравоохранения Супрун. Реформы движутся полным ходом, но ответов дать не могут.

В частности, народный депутат Константин Ищейкин прокомментировал модель страховой медицины команды МОЗ следующим образом:

З основних змін – держава буде оплачувати не стіни, а медичні послуги для людей. Чудово! Але Комітет з питань охорони здоров’я за два роки досі не дав визначення поняттю «медична послуга». У нас немає законодавчого визначення цього поняття і що в нього входить.

Далее речь зашла о проблеме реформирования скорой помощи и замене врачей в бригадах на парамедиков. Тут ответ давала уже сама Ульяна Супрун.

Нічого поганого не буде, якщо забрати лікарів зі складу бригад, бо «по всій країні є ФАПи, там є фельдшери  вони ж надають допомогу. Парамедики мають 4 роки навчання. Вони можуть надавати допомогу. Нам потрібно навчити фельдшерів відрізняти невідкладні стани. Інколи є випадки, що достатньо фельдшеру поговорити з пацієнтом по телефону, а не виїздити… Нам не потрібні лікарі у машині «швидкої» – його місце у кабінеті! І ми можемо платити лікарю більше».

Впрочем, на это и.о. министра здравоохранения отметила, что реформа пока на стадии проектирования.

Безумовно, пріоритети потрібні. Але ми не побачили чітких розрахунків економічних наслідків виїздів бригад на нібито менш значні випадки і чому не можна додати бригад. До речі, спеціалісти, які працювали над розрахунками госпітальних округів Полтавщини, виявили, що області бракує 13 бригад екстреної медичної допомоги,  отметил Ищейкин. – Звісно, свідомість пацієнтів треба підвищувати, щоб було менше хибних викликів. Але як лікар, я не знаю, як можна забрати колег з бригад, поки не підготовлене покоління парамедиків. Пані Уляна говорить, що перехідний період буде, поки підвищують кваліфікацію нині працюючі фельдшери, поки вчитимуться парамедики. У 2017 році кардинальних змін по «швидкій» не буде.

Также депутат отмечает, что впереди реформы будут ждать бесчисленное количество трудностей.

В частности, Ищейкин отмечает такие проблемы, как неупорядоченность медицинских протоколов, отсутствие регулирования рынка частных страховых компаний и наконец важность определить понятие «медицинская услуга». Также негативно на старт реформы может повлиять уравнивание зарплат врачей и младшего медперсонала, отсутствие инфраструктуры для госпитальных округов и ремонт дорог.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше