Новини

Заборона на використання гадолінійвмісних контрастів відтермінована – МОЗ

МРТ_Медпросвіта

Наказом МОЗ від 20.04.2018 р. №763 відтерміновано заборону на застосування гадолінійвмісних контрастів до 1 січня 2019 року.

Заплановану раніше заборону, відповідно до наказу МОЗ від 20.03.2018 р. №509, було схвалено у зв’язку з висновком Європейської комісії та Євпропейської агенції з лікарських засобів, який було опубліковано минулого року. Відповідні установи одразу заборонили використання неспецифічних гадолінійвмісних контрастів.

Варто зазначити, що на момент прийняття цього рішення в Європейській комісії та Європейській агенції з лікарських засобів не мали результатів клінічних досліджень щодо шкоди цих контрастів для здоров’я пацієнтів. Про це окремо повідомлялось у рекомендаціях щодо заборони в ЕМА.

Оскільки фактичних клінічних доказів шкоди здоров’ю досі немає та через суттєве подорожчання діагностування захворювань за допомогою МРТ у разі використання альтернативних контрастів, згідно з новим рішенням МОЗ, заборону гадолінійвмісних контрастів вирішено відтермінувати до 1 січня 2019 року.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook