Новини

За словами Супрун трансплантацію нирок з 1 січня 2018 року оплачуватиме держава

Супрун_Медпросвита

МОЗ планує отримати кошти до бюджету на охорону здоров’я в кількості, щоб вистачило на пересадку нирок від трупних донорів .

Вже зараз за словами Уляни Супрун у п’яти пілотних містах є можливість пересадити нирку, при умові, що були отримані всі необхідні дозволи від родини: «Сподіваємося, що з 1 січня матимемо кошти, щоб оплатити операцію і ліки, які необхідні після пересадки».

На цей час на гемодіаліз, за словами очільниці МОЗу, йде 350 тисяч гривень щороку на кожного пацієнта в Україні. Якщо ж будуть оплачуватись операції, то на неї буде йти близько 50 тисяч гривень і 100 тисяч гривань на ліки на післяопераційний період.

«Для держави ж будуть зекономлені кошти, зможемо більше робити операцій. Будуть ще інші пілотні програми. З 2019 року розширимо», — повідомляє Уляна Супрун.

Окремо треба підкреслити, що від початку роботи у МОЗі команди Супрун неодноразово було піднято питання щодо дозволу на трансплантацію органів людини за самостійним рішенням на законотворчому рівні. Проте, на цей час вирішити це завдання не вдалось.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook