Новини

За шість місяців 2019 року МОЗ направило на лікування за кордон 272 важкохворих пацієнти

Врач_медпросвіта

У порівнянні з 2018 роком, робота програми показала себе ефективніше. За перші шість місяців 2019 року МОЗ направило на лікування 202 дорослих та 70 дітей, в той час як у 2018 році загалом направили лише 278 осіб.

Згідно з офіційною інформацією з сайту відомства, більшість пацієнтів, а саме 106 осіб, були направлені в різні закордоні медичні заклади направили на трансплантацію  кісткового мозку та ще 102 для трансплантації нирок. Таким чином пацієнти з України отримають своєчасну та якісну медичну допомогу в Італії, Німеччині, Польщі, Великобританії, Швейцарії, Австрії, Індії, Беларусі та Туреччині.

Важливо зазначити, що більша частина коштів з програми «Лікування громадян України за кордоном» в рамках державного бюджету 2019 року вже використані. Мова йде про 608 мільйони гривень з 689,9 млн грн.

Шість медичних університетів саботували міжнародний іспит з основи медицини IFOM

Окремо у відомстві повідомили, що наразі розглядаються ще 235 справ щодо відправки громадян України на лікування за кордон, тому МОЗ заздалегідь направило звернення до Міністерства фінансів задля додаткового фінансування на потреби цих пацієнтів.

Також для їх лікування можуть бути використані кошти, які вже знаходяться на рахунках медичних закладів за кордоном, але не були використані з різних причин, зокрема, через смерть пацієнтів до відправки на лікування.

МОЗ готує до запуску перший пакет гарантованих медпослуг для первинки та спеціалізованої допомоги

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook