Новости

За що буде отримувати лікар зарплату? Хто профінансує медичні заклади та обладнання? Про все розповів Прем’єр Володимир Гройсман

Справа проти Гройсмана

Лікарям, а найбільше спеціалістам, дали зрозуміти за що вони отримають зарплату. Тільки за вилікуваного пацієнта. Кожен випадок окремо. А обладнання нададуть громади.

За поясненнями голови Уряду Володимира Гройсмана, фінансування галузі буде докорінно змінено, а орієнтуватися у змінах будуть на європейські країни. Так, фінансуванням медичних закладів будуть займатись в першу чергу місцеві громади, які самі для себе вирішать, який формат закладу їм потрібен, та які лікарі будуть там працювати.

Самі ж лікарі будуть отримувати гроші за конкретну медичну послугу. Вартість кожної з них буде вираховуватись за реальними потребами. Це буде так званий перехід до «Доказової медицини», з виключенням гіпердіагностики. Наприклад, на лікування пневмонії розрахунок буде включати в себе ліки, які буде доцільно використати за станом пацієнта. З розрахунку буде виключена госпіталізація та інші окремі позиції. В саму ж вартість лікування буде включено винагорода лікарю.

А займатись розрахунками, фінансуванням галуззі, та договорами з лікарями (а також дозволами на медичну практику), за словами Гройсмана буде Національна служба здоров’я. За своїми функціями НЗСУ буде схожим на казначейства, та також виступить у ролі оператора.

Уряд, щоб покращити стан фінансування галузі планує залучати місцеві влади, які також мають певні вільні кошті, та чомусь тримають їх на депозитних рахунках у банках. Ці кошти на думку Прем’єра можуть бути використані на закупівлю обладнання, замість того, щоб чекати ще одну медсубвенцію з держбюджету.

«І ми, зі свого боку, робимо певні кроки вперед. Вже почали запроваджувати міжнародні протоколи лікування, згідно з якими лікує весь світ», — коментує зміни в системі Гройсман.

 

1 Комментарий

Нажмите для комментария

Здравствуйте,
Выйти
  • Парадоксы Украины. Тупой, даже школу не окончил, но премьер-министр. Может чиновникам платить зарплату только тогда, когда будет положительный результат их деятельности?

    Мы на Facebook