Новини

За проектом держбюджету на наступний рік на медицину виділять 115,2 мільярди гривень

гройсман, медпросвіта

Під час засідання Уряду прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що цих коштів вистачить на первинну медицину, «Доступні ліки» та мережу кардіоцентрів.

Як і повідомлялось раніше, зміни в фінансування передбачені прийнятими законопроектами, в 2018 році пройдуть лише на первинці. Вторинна та високоспеціалізована медицини фінансуватимуться або за старими схемами, які передбачають використання старої тарифної сітки, або за пілотними проектами від МОЗ.

Прем’єр Володимир Гройсман: Медикам підніматимуть зарплатні вже після медреформи

«Чекаємо на ухвалу бюджету Верховною Радою у другому читанні. Наступного року зосередимося на впровадженні реформи. Цей бюджет – це можливість створити кращі умови праці для українських лікарів та забезпечити якісну і доступну медичну допомогу пацієнтам. У 2018-му плануємо перехід на новий принцип фінансування на первинній ланці, розширення урядової програми «Доступні ліки», розбудову мережі кардіоцентрів, розвиток сільської медицини», — повідомив Гройсман під час засідання.

Але розраховувати сімейним лікарям на швидкі надприбутки не треба. За планом реформи, якщо вдасться своєчасно створити Національну службу здоров’я України та прийняти всі необхідні нормативні акти, фінансування змінять лише з середини 2018 року.

Богомолець обвинувачує МОЗ у брехні: Коштів у бюджеті на підвищення зарплат медиків нема

При цьому, щоб отримувати кошти за новою системою, приблизно 370 грн на пацієнта в рік, медичні заклади в яких працюють лікарі повинні стати автономізованими та заключити договори з НСЗУ.

Комментировать

Нажмите для комментария