Новини

За оцінками МОЗ лише 30 відсотків українців підпише декларації з лікарями у 2018 році

Ковтонюк_Медпросвіта

В міністерстві допускають, що підписна кампанія у 2018 році може бути провалена, в той же час у МОЗ обіцяють заплатити за тих пацієнтів, яких обслуговують за місцем реєстрації.

«Є цифра з Польщі – 10 відсотків в перший рік. Чому так мало? Тому що не всі люди ходять до лікарів. Хтось просто здоровий, молодий. Крім того, напевно, є недовіра, незвично людям. Я розраховую на великий процент в Україні – третину. Це в перший рік запуску реформи», — заявляє заступник міністра охорони здоров’я.

Загалом на на 2018 рік виділено 13,28 мільярдів гривень. 6 мільярдів гривень планується виплачувати в якості субвенції в першому півріччі, без змін. Залишок коштів залишиться на друге півріччя, це більше 8 мільярдів, які виплачуватимуться за новою системою.

Навіть у випадку, коли медична установа вже запровадила eHealth, підписала договір з Національною службою здоров’я України, але лікарі мед закладу не змогли набрати максимальну кількість пацієнтів – фінансування вони отримають, але сума може бути меншою. НСЗУ підрахує кількість пацієнтів за реєстрацією місця проживання та сплатить ці кошти.

«Гроші є і ми їх використаємо. Я гадаю, що вони підуть на установи. Ми знайдемо можливість їх використати», — запевнив Павло Ковтонюк.

Нагадаємо, що підписна кампанія має офіційно розпочнеться з 1 квітня 2018 року. Пацієнти будуть підписувати декларацію між лікарем та пацієнтом. У випадку, якщо пацієнт відмовиться заключати декларацію – за всі медичні послуги він буде вимушений сплачувати самостійно, так як фактично він відмовиться від державного страхування.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції