Новини

За місяць підписано понад 2 мільйони декларацій між лікарем та пацієнтом

МОЗ_Медпросвіта

Міністерство охорони здоров’я повідомило про підписання більше 2 мільйонів декларацій. Найбільше підписують у Харківській області.

Наразі у Харківській області вже підписано 230 652 декларації. В столиці 225 057 декларацій, у Вінницькій області понад 186 тисяч, у Донецькій 177 759, у Дніпропетровській області понад 168 тисяч декларацій.

Для прискорення процесу підписання декларацій в регіонах розпочались так звані «ярмарки здоров’я».  Під час таких заходів пацієнти можуть ближче познайомитись з доступними лікарями та підписати декларацію з тим, кого вирішили обрати.

«Основа успіху кампанії «Лікар для кожної сім’ї» — відповідальне ставлення місцевої влади до оснащення закладів первинної медичної допомоги. Саме вони мають забезпечити медзакладам підключення до інтернету, комп’ютери для приєднання до електронної системи охорони здоров’я та принтери й папір для підписання декларацій. Неприпустимим є стягнення коштів з пацієнтів у вигляді продажу бланків декларацій або абонентної плати за обслуговування», — йдеться в повідомленні МОЗ.

Типова форма Договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій

До системи «Електронне здоров’я» на сьогодні підключено 1 145 закладів первинної медичної допомоги. Підписувати декларації з пацієнтами можуть уже понад 19 тисяч лікарів. Тільки за останній тиждень до системи приєдналися тисяча лікарів. Підписувати декларації можна з сімейними лікарями — їх обрали уже 73% пацієнтів, які підписали декларації, терапевтами — 15%, педіатрами — 12%. Найбільш активно обирають лікарів українці віком 40—64 років.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook