Новини

За ефективність реформ спитають у обласних та районних адміністрацій

врач_записывает_на_бланке_ручкой_медпросвіта

Відповідальність за впровадження реформ на місцях несуть обласні та районні адміністрації. Для того, щоб розпочалося реформування галузі на місцях, буде підготовлене та підписане доручення Кабміну, яке і стане своєрідним «стартовим пострілом».

« Ми не можемо безпосередньо зобов’язувати місцева влада щось робити, але ми можемо дати доручення адміністрації. Тому з формальної точки зору відповідальною буде обладміністрація» — розповів замміністра МОЗ Павло Ковтонюк.

Також він вважає, що у передвиборний час місцева влада буде зацікавлена в ому, щоб притягнути на свій бік голоси виборців, тому діяти вони будуть активно і в плані реформи медицини.

«Всі розуміють, що в передвиборний рік саме відповідальність місцевої ради перед своїми виборцями стане головним драйвером. Тому реформа фактично почнеться з громади» — вважає П. Ковтонюк.

Також він відмітив, що ефективність роботи медзакладів не завжди залежить від держави. Він відмітив важливість наявності якісних управлінців системі ОЗ.

П. Ковтонюк: Реформа запрацює за півроку

« Деякі готові до автономізації клінік вже зараз, деякі ні. Багато що залежить від управління. Там, де хороші управлінці, — там готові. Необов’язково, щоб це був багатий регіон. Наприклад, в Полтавській області, яка досить скромна по економіці, але має хороше керівництво в сфері охорони здоров’я, готова краще» — заявив Ковтонюк і додав, що у регіонах, які інвестували в медицину, не виникає сумнівів, що реформа запрацює вже за півроку.

Накази МОЗ за грудень 2017

 

 

 

В статті використані матеріали http://ua.interfax.com.ua

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції