Новини

З наступного року в Україні планується розпочати навчання фахівців з реабілітації за новими спеціальностями

В Міністерстві охорони здоров`я України відбулась робоча нарада з питань внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників.

В умовах військової агресії Російської Федерації Україна має визначити нові підходи в навчанні та підготовці професійних кадрів з реабілітації. В Міністерстві охорони здоров`я в рамках робочої наради представники МОЗ, Мінсоцполітики, МОН, науковці та представники громадськості обговорили зміни до Класифікатора професій. Йдеться про визначення фахівців дисциплінарної бригади, яка допомагатиме, зокрема, бійцям АТО повертатися до звичайного життя. Україна повинна ввести до Класифікатора професій нові спеціальності: фізичний терапевт, ерготерапевт і лікар фізичної та реабілітаційної медицини. Ці спеціальності визнаються усіма міжнародними інституціями. А зміни зумовлені, зокрема, прив`язкою до освітньої підтримки України закордонними партнерами. В цьому питанні трастова угода між НАТО та Україною передбачають надання інформації щодо кількості фахівців з цих спеціальностей та розробку програми навчання і підготовки.

Заступник Міністра охорони здоров`я України Віктор Шафранський, підсумовуючи результат зустрічі, зазначив: «Ми дійшли згоди про внесення змін до Класифікатора професій, зрозуміли, що потрібен певний «транзитний» період для переходу на нову модель, аби стара система реабілітації не була зруйнована, можливо це займе певний час. Думаю, що навчання за новими спеціальностями можна буде розпочати наступного навчального року. Деякі навчальні заклади вже сьогодні готові почати підготовку відповідних фахівців, зокрема, це Львівський католицький університет, Тернопільський медичний університет та інші. МОЗ опрацює відповідний документ та направить його на погодження до відповідних центральних органів влади».

В свою чергу, завідувач кафедри медичної реабілітації Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, д.м.н. Олександр Владимиров підтвердив необхідність змін: «Потрібно дати змогу навчати лікарів, які будуть визнані фахівцями з цих спеціальностей в усьому світі, а також налагодити систему їхнього функціонування в системі МОЗ: ліцензування, перекваліфікація, тощо».

Комментировать

Нажмите для комментария