Новини

З наступного року медичні послуги поділяться на платні та безкоштовні

Гроші_паперові купюри_Медпросвіта

Вся медицина згідно законопроекту №6327 поділиться на двоє. Ряд медичних послуг залишиться безкоштовними, за все інше доведеться сплачувати.

Гарантований державою пакет медичних послуг включатиме в себе перечень, який буде виключно безкоштовний. Він буде містите в собі ряд діагностичних та консультативних послуг, а також деякі аналізи. На кожного пацієнта в Україні буде йти окреме фінансування. Таким чином, медична субвенція з державного бюджету медичним закладам, буде напряму фінансувати медичні послуги для кожного українця.

Кожен сам за себе: пацієнти за покращення лікування, та проти зарплатні лікарів

Що входитиме в платний пакет медичних послуг – залежатиме від того, який річний бюджет виділяє Уряд на медицину. Наприклад, окремі планові, не дуже розповсюджені операції будуть платними. Пацієнт муситиме платити за них за власний кошт, або з коштів свого страхового поліса. Також є вірогідність, що місцеві органи будуть створювати власні програми і вже зі свого бюджету виділятимуть кошти на лікування. Наприклад, для лікування онкології.

МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи

Треба додати, що раніше, до того, як в законопроект №6327 внесли правки, він також включав в себе перелік медичних послуг з співоплатою. Як раніше коментував заступник міністра Павло Ковтонюк, не дуже складна операція за тарифом може коштувати  десь 10-12 тисяч гривень. При цьому, пацієнт би сплачував лише 20% від суми.

Комментировать

Нажмите для комментария