Новини

З квітня медзаклади первинки повністю перейдуть до системи фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом»

За словами голови Національної служби здоров’я України Олега Петренка, 99 відсотків медзакладів первинки вже підписали договір з НСЗУ про постачання медпослуг населенню та готові перейти до нової системи фінансування.

«Вже приблизно 99 відсотків закладів первинки, які працюють як некомерційні комунальні підприємства підписали договір з НСЗУ. Понад 26 мільйонів осіб обрали свого лікаря. Понад 2,5 тисячі лікарів зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я e-Health і понад 1,8 тисяч закладів. Ми рухаємось уперед», — повідомив Олег Петренко під час форуму «Школа сімейного лікаря» в Києві.

Необхідно зазначити, що за новою системою фінансування для медзакладів первинки,  передбачені виплати виключно за підписаними деклараціями між сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Також додаткові кошти медзаклади зможуть отримати за умови надання послуг в рамках нової програми «Безкоштовна діагностика», за якою більшість аналізів та досліджень пацієнти зможуть отримати безкоштовно.

Методичні рекомендації МОЗ: Як має бути організовано надання меддопомоги на первинці у неробочий час та вихідні

Фінансування на утримання самого медзакладу, оплату комунальних послуг та інші витрати мають забезпечуватись місцевою владою. Якщо ж в місцевої влади не вистачить коштів на утримання медзакладу, їм будуть надані рекомендації щодо перепрофілювання закладу, наприклад в хоспіс, адже чинне законодавство забороняє скорочувати кількість медзакладів.

Якщо ви не отримуєте свої 20 000 зарплати, спитайте про неї в головного лікаря

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook