Новини

З 2020 року пацієнти більше не повинні будуть купувати ліки, якщо вони лікуються в лікарні за направленням

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк повідомив, що за програмою медгарантій, яка запрацює на вторинці у 2020 році, пацієнти будуть забезпечені необхідними медикаментами, якщо проходять лікування за направленням лікаря.

«З 2020 року лікарні будуть надаваи послуги за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». За один рік на первинній ланці вдалось повністю перейти на цю модель», — пояснює Павло Ковтонюк.

За попередніми оцінками керівництва відомства, перехідний період на вторинній ланці може зайняти приблизно 2 роки, але вже під час змін, як медичний персонал, так і самі пацієнти зможуть помітити суттєві зміни на краще. Послуги надаватимуться якісніше, зарплата в медиків зростатиме, але це стосується тільки тих медзакладів, до яких дійсно звертатимуться пацієнти у достатній чи у великій кількості.

Мінімальні вимоги до надання гарантованих медичних послуг за програмою медичних гарантій за напрямом «Хірургія»

Нагадуємо, що Національна служба здоров’я України оплачуватиме медичні послуги по факту їх надання населенню, без авансового фінансування. Окрему увагу заступник міністра Павло Ковтонюк звертає і на те, що МОЗ у випадку, якщо послуга надається неякісно або фіксується відмова у її безкоштовному наданні, пацієнти зможе направити скаргу до НСЗУ.

Комментировать

Нажмите для комментария